Przejdź do głównej zawartości

52. książki i Wyzwanie 2012, czyli podsumowanie pierwszego kwartału 2012 roku


Kończy się marzec, więc czas podsumować pierwszy kwartał tego roku. Mój stosik książkowy aktualnie wygląda tak:


Przeczytałam 18 książek, zatem przy inicjatywie 52. książki 1/3 mam za sobą. Natomiast jeśli chodzi o Wyzwanie 2012, mój stosik ma około 45 cm i sięga mi mniej więcej do kolan. Zatem jeszcze trochę mi zostało do przeczytania, zanim sięgnie czubka mojej głowy. 

Na które książki moim zdaniem warto zwrócić uwagę?
Polecam też:

Pełną listę książek możecie znaleźć w zakładce "Przeczytane w 2012". Recenzję "Láska nebeská" umieszczę w ciągu najbliższych dni, najprawdopodobniej jutro. Aktualnie jestem w trakcie czytania biografii Steve'a Jobsa i to będzie moja pierwsza książka przeczytana w kwietniu. I właśnie nią rozpoczynam kolejny kwartał tego roku i dalsze zmagania z postawionymi sobie wyzwaniami :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Magia wody" Lilith Dorsey - recenzja

Woda. Życiodajny płyn, dzięki któremu istniejemy. Dziś chcę Wam przybliżyć ten fascynujący żywioł dzięki  "Magii wody" Lilith Dorsey, którą otrzymałam z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl . W pierwszej części książki poznajemy znaczenie wody w wymiarze religijnym, zarówno dla rdzennych mieszkańców Ameryk czy Afryki, jak i dla chrześcijan czy Żydów. Wierzenia dotyczące stworzenia świata nieodłącznie związane są z żywiołem wody. W dalszych rozdziałach prym wiedzie folklor, mityczne stwory i święte miejsca. Autorka przeprowadza nas przez ludowe wierzenia ze wszystkich części świata. Mówi Wam coś Nessie? Okazuje się, że takich stworzeń jest więcej. Dużo więcej. Poznajemy również wodnych bogów i boginie oraz miejsca uznawane za święte. Muszę przyznać, że ze względu na moje zainteresowania, właśnie ta część książki podobała mi się najbardziej. Druga część "Magii wody" skupia się na pracy z żywiołem wody. Lilith Dorsey przybliża rodzaje wody, rośliny, kamienie i zwier

Miłość w Wiedźminie

„Pochyliła się nad nim, dotknęła go, poczuł na twarzy muśnięcie jej włosów pachnących bzem i agrestem i wiedział nagle, że nigdy nie zapomni tego zapachu, tego miękkiego dotyku, wiedział, że nigdy już nie będzie mógł ich porównać z innym zapachem i innym dotykiem.

Ile się zarabia na recenzjach książek?

Zastanawiałeś się kiedyś ile zarabiasz recenzując książki na swoim blogu? Czy wiesz ile warty jest Twój czas? Nie?  To sprawdźmy.