Przejdź do głównej zawartości

"Magia wody" Lilith Dorsey - recenzja


Woda. Życiodajny płyn, dzięki któremu istniejemy. Dziś chcę Wam przybliżyć ten fascynujący żywioł dzięki  "Magii wody" Lilith Dorsey, którą otrzymałam z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

W pierwszej części książki poznajemy znaczenie wody w wymiarze religijnym, zarówno dla rdzennych mieszkańców Ameryk czy Afryki, jak i dla chrześcijan czy Żydów. Wierzenia dotyczące stworzenia świata nieodłącznie związane są z żywiołem wody. W dalszych rozdziałach prym wiedzie folklor, mityczne stwory i święte miejsca. Autorka przeprowadza nas przez ludowe wierzenia ze wszystkich części świata. Mówi Wam coś Nessie? Okazuje się, że takich stworzeń jest więcej. Dużo więcej. Poznajemy również wodnych bogów i boginie oraz miejsca uznawane za święte. Muszę przyznać, że ze względu na moje zainteresowania, właśnie ta część książki podobała mi się najbardziej.

Druga część "Magii wody" skupia się na pracy z żywiołem wody. Lilith Dorsey przybliża rodzaje wody, rośliny, kamienie i zwierzęta związane z wodą. Również tutaj znajdziemy wiele ciekawostek dotyczących na przykład zastosowania ziół i kryształów. Dodatkowo ta część jest wzbogacona o informacje dotyczące wody w astrologii, a także wody i feng shui.

W trzeciej części znajdziemy wiele przepisów, na przykład na wodę różaną oraz rozmaite sole i olejki do kąpieli (a także płyny do mycia podłóg!), które można samodzielnie skomponować w domu. Oprócz tego dla fanów wróżb autorka przybliża wróżenie z wosku i fusów. Ostatnie strony poświęcone są zaklęciom i wodnym świętom. 

Jest to bardzo ciekawa pozycja dla osób, które interesują się dawnymi wierzeniami, które szukają ciekawych przepisów DIY, a także tych, które fascynują się magią. 

Recenzja powstała we współpracy z księgarnią Tania Książka.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Miłość w Wiedźminie

„Pochyliła się nad nim, dotknęła go, poczuł na twarzy muśnięcie jej włosów pachnących bzem i agrestem i wiedział nagle, że nigdy nie zapomni tego zapachu, tego miękkiego dotyku, wiedział, że nigdy już nie będzie mógł ich porównać z innym zapachem i innym dotykiem.

Ile się zarabia na recenzjach książek?

Zastanawiałeś się kiedyś ile zarabiasz recenzując książki na swoim blogu? Czy wiesz ile warty jest Twój czas? Nie?  To sprawdźmy.