Przejdź do głównej zawartości

"Życie to nałóg, z którym bardzo trudno zerwać…"

Terry Pratchett. Twórca Świata Dysku. Pisarz, którego pokochały miliony czytelników. 
Nic więcej już nie napisze. 
Odszedł dziś, w wieku 66 lat.
Żegnaj, Terry...


"- Gdyby ludzie wiedzieli, kiedy umrą, staraliby się żyć lepiej.
- Gdyby ludzie wiedzieli, kiedy umrą, prawdopodobnie wcale by nie żyli."

"Kosiarz"Źródło zdjęcia: The Guardian

Komentarze

  1. Niestety nie przeczytałam do tej pory ani jednej książki tego autora, ale jest mi bardzo przykro z tego powodu jako zwykłemu śmiertelnikowi. Ludzie nie powinni umierać...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ludzie przede wszystkim powinni pięknie żyć. Śmierć to niestety naturalna kolej rzeczy. A książki Terry'ego Pratchetta z całego serca polecam.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Magia wody" Lilith Dorsey - recenzja

Woda. Życiodajny płyn, dzięki któremu istniejemy. Dziś chcę Wam przybliżyć ten fascynujący żywioł dzięki  "Magii wody" Lilith Dorsey, którą otrzymałam z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl . W pierwszej części książki poznajemy znaczenie wody w wymiarze religijnym, zarówno dla rdzennych mieszkańców Ameryk czy Afryki, jak i dla chrześcijan czy Żydów. Wierzenia dotyczące stworzenia świata nieodłącznie związane są z żywiołem wody. W dalszych rozdziałach prym wiedzie folklor, mityczne stwory i święte miejsca. Autorka przeprowadza nas przez ludowe wierzenia ze wszystkich części świata. Mówi Wam coś Nessie? Okazuje się, że takich stworzeń jest więcej. Dużo więcej. Poznajemy również wodnych bogów i boginie oraz miejsca uznawane za święte. Muszę przyznać, że ze względu na moje zainteresowania, właśnie ta część książki podobała mi się najbardziej. Druga część "Magii wody" skupia się na pracy z żywiołem wody. Lilith Dorsey przybliża rodzaje wody, rośliny, kamienie i zwier

Miłość w Wiedźminie

„Pochyliła się nad nim, dotknęła go, poczuł na twarzy muśnięcie jej włosów pachnących bzem i agrestem i wiedział nagle, że nigdy nie zapomni tego zapachu, tego miękkiego dotyku, wiedział, że nigdy już nie będzie mógł ich porównać z innym zapachem i innym dotykiem.

Ile się zarabia na recenzjach książek?

Zastanawiałeś się kiedyś ile zarabiasz recenzując książki na swoim blogu? Czy wiesz ile warty jest Twój czas? Nie?  To sprawdźmy.