Przejdź do głównej zawartości

Żyjemy w czasach, gdy Biedronka dba o naszą kulturę.

Książki pośród jajek, mąki, mleka i chleba. Niby nic nowego, a jednak pozostawia wrażenie pewnej profanacji. Ale nie jest ważna profanacja, jeżeli to co można kupić jest zacne i tanie.


Zdobycze namierzone w Internecie

Są ludzie, którzy błądzą w Internecie i znajdują najróżniejsze rzeczy. Takim kimś jest Domi. Zawsze pogrzebie, poszuka i znajduje jakieś ciekawostki. Ostatnio natknęła się na bardzo ciekawe słuchowiska oparte na kultowych komiksach. Zdobycze zostały namierzone i postanowiliśmy je kupić jak wygrzebiemy się z aktualnie czytanych książek. Wydawcę słuchowisk zarzuciliśmy na facebooka, żeby być na bieżąco z nowościami.

Niespodziewana okazja w Biedronce

Nowości, a raczej nowinki się pojawiły. Okazało się, że słuchowiska, które wybraliśmy do zakupu pojawią się w bardzo atrakcyjnej cenie w Biedronce. Nie jest to nasz osiedlowy sklep, ale udało nam się namierzyć punkt, w którym pierwszego dnia oferty postanowiliśmy dokonać zakupów. 95zł poszło, ale mam: "Thorgala" x 2, "Funky Kovala", "Conana" oraz "Kajko i Kokosza". Jest fajnie. Jak takie perełki można czasem kupić w Biedronce to chyba warto od czasu do czasu popatrzeć na ich gazetki.

Posłuchajmy - historie bez rozwlekania

Próbki słuchowisk zapowiadają się fantastycznie. A i ich czas trwania jest dość atrakcyjny w porównaniu z typowymi audiobookami. Dwie godziny słuchania, aby poznać daną historię to w dzisiejszym szybkim świecie jest właśnie tym optimum. Dodatkowo oprawa muzyczna i zbiór wspaniałych, znanych głosów robią swoje. Na razie przesłuchałem "Kajko i Kokosza" oraz "Funky Kovala". Pierwsze podobało mi się umiarkowanie, ale drugie wbiło mnie w ziemię. Jak nabiorę trochę weny to opisze wam co mi się podobało, a co nie w poszczególnych słuchowiskach.

Komentarze

 1. 50 złotych w kieszeni, bo regularna cena tych audiobooków (słuchowisk) to 29,99 zł, jeśli dobrze pamiętam :) Nawet ostatnie Biedronkowe książki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły - to już nie czytadła, a całkiem niezła literatura :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie tam absolutnie nie przeszkadza, że kupuję tańsze książki w Biedronce. Takie mamy czasy niestety...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie to absolutnie nie jest profanacja - jeśli chcemy, by czytanie było popularne, to warto zacząć traktować książki jako potrzebny element codzienności - nawet jeśli jest tak przyziemny, że kupujemy go razem z mlekiem i jajkami :). Ostatnio na innym blogu widziałam, że ktoś upolował ,,ości" Karpowicza właśnie w Biedronce (a może to był Lidl... Nie, chyba nie).

  OdpowiedzUsuń
 4. Do audiobooków przekonana nie jestem, chociaż nie mogę chyba tak pisać, bo z żadnym nie miałam doczynienia. Musze to zmienić i poeksperymentować z inną forma ksiazki niż tradycyjną. A może mi się akurat spodobać..
  Uwielbiam te okazje w Biedronce, ostatnio były 2 książki plus 3 za grosz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda tylko, że zazwyczaj ja w mojej Biedrze nie widzę nic ciekawego dla siebie.... :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro można taniej to czemu nie :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki w Biedronce...dla mnie to bardzo fajna inicjatywa. Dzięki temu literatura ma szansę dotrzeć do nieobeznanych mas, które przez czytanie "czegokolwiek" już mają szansę się dokształcić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że sprzedawanie książek w Biedronce to super sprawa. W końcu to o wiele większa szansa, że taki Kowalski, idąc po chleb i mleko, zauważy tytuł, który zachęci go do czytania :)

  www.im-bookworm.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Magia wody" Lilith Dorsey - recenzja

Woda. Życiodajny płyn, dzięki któremu istniejemy. Dziś chcę Wam przybliżyć ten fascynujący żywioł dzięki  "Magii wody" Lilith Dorsey, którą otrzymałam z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl . W pierwszej części książki poznajemy znaczenie wody w wymiarze religijnym, zarówno dla rdzennych mieszkańców Ameryk czy Afryki, jak i dla chrześcijan czy Żydów. Wierzenia dotyczące stworzenia świata nieodłącznie związane są z żywiołem wody. W dalszych rozdziałach prym wiedzie folklor, mityczne stwory i święte miejsca. Autorka przeprowadza nas przez ludowe wierzenia ze wszystkich części świata. Mówi Wam coś Nessie? Okazuje się, że takich stworzeń jest więcej. Dużo więcej. Poznajemy również wodnych bogów i boginie oraz miejsca uznawane za święte. Muszę przyznać, że ze względu na moje zainteresowania, właśnie ta część książki podobała mi się najbardziej. Druga część "Magii wody" skupia się na pracy z żywiołem wody. Lilith Dorsey przybliża rodzaje wody, rośliny, kamienie i zwier

Miłość w Wiedźminie

„Pochyliła się nad nim, dotknęła go, poczuł na twarzy muśnięcie jej włosów pachnących bzem i agrestem i wiedział nagle, że nigdy nie zapomni tego zapachu, tego miękkiego dotyku, wiedział, że nigdy już nie będzie mógł ich porównać z innym zapachem i innym dotykiem.

Ile się zarabia na recenzjach książek?

Zastanawiałeś się kiedyś ile zarabiasz recenzując książki na swoim blogu? Czy wiesz ile warty jest Twój czas? Nie?  To sprawdźmy.