Przejdź do głównej zawartości

"There is a city", czyli pamięć o Powstaniu Warszawskim


69 lat temu, o godzinie 17, zwanej godziną "W", wybuchło Powstanie Warszawskie. I choć dziś coraz częściej budzi kontrowersje, warto się od tego odciąć i po prostu pamiętać o bohaterach tamtych dni. O tych, którzy walczyli, ale też o wszystkich, na których Powstanie odcisnęło swoje piętno. 

W 2011 roku powstał film "There is a city", pokazujący współczesną Warszawę 1 sierpnia o godzinie 17.00. Warto go zobaczyć.

Warto pamiętać.
Komentarze

  1. O takich wydarzeniach powinno sie pamientac :) Dobrze, ze napisaas taki post :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miło, że Polacy jednak potrafią coś zrobić fajnego, jak ten filmik np.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Magia wody" Lilith Dorsey - recenzja

Woda. Życiodajny płyn, dzięki któremu istniejemy. Dziś chcę Wam przybliżyć ten fascynujący żywioł dzięki  "Magii wody" Lilith Dorsey, którą otrzymałam z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl . W pierwszej części książki poznajemy znaczenie wody w wymiarze religijnym, zarówno dla rdzennych mieszkańców Ameryk czy Afryki, jak i dla chrześcijan czy Żydów. Wierzenia dotyczące stworzenia świata nieodłącznie związane są z żywiołem wody. W dalszych rozdziałach prym wiedzie folklor, mityczne stwory i święte miejsca. Autorka przeprowadza nas przez ludowe wierzenia ze wszystkich części świata. Mówi Wam coś Nessie? Okazuje się, że takich stworzeń jest więcej. Dużo więcej. Poznajemy również wodnych bogów i boginie oraz miejsca uznawane za święte. Muszę przyznać, że ze względu na moje zainteresowania, właśnie ta część książki podobała mi się najbardziej. Druga część "Magii wody" skupia się na pracy z żywiołem wody. Lilith Dorsey przybliża rodzaje wody, rośliny, kamienie i zwier

Miłość w Wiedźminie

„Pochyliła się nad nim, dotknęła go, poczuł na twarzy muśnięcie jej włosów pachnących bzem i agrestem i wiedział nagle, że nigdy nie zapomni tego zapachu, tego miękkiego dotyku, wiedział, że nigdy już nie będzie mógł ich porównać z innym zapachem i innym dotykiem.

Ile się zarabia na recenzjach książek?

Zastanawiałeś się kiedyś ile zarabiasz recenzując książki na swoim blogu? Czy wiesz ile warty jest Twój czas? Nie?  To sprawdźmy.