Przejdź do głównej zawartości

Recenzja: "Pocałunek o północy" Lara AdrianAutor: Lara Adrian
Tytuł: "Pocałunek o północy"
Tytuł oryginału: "Kiss of Midnight"
Cykl: Rasa Środka Nocy
Tom: 1
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: marzec 2010
Liczba stron: 352


"Pocałunkiem o północy" Lara Adrian rozpoczęła swoją bestsellerową serię. A ja romanse paranormalne czytam właściwie od niedawna, w chwilach, gdy nie mam nastroju na wymagające większego skupienia pozycje. To dla mnie czysty relaks, choć często irytuje mnie krystaliczny podział bohaterów na dobrych i złych. Na szczęście "Pocałunek o północy" jest całkiem ciekawy.

Główną postacią kobiecą jest 28-letnia, rudowłosa Gabrielle Maxwell. Przeszłość Gabrielle kryje wiele mrocznych sekretów - ojca nie znała, a matka została zamknięta w zakładzie psychiatrycznym, gdzie w końcu zmarła. W rezultacie dziewczyna jest sama, a jej najbliższymi jest troje przyjaciół. Największą pasją Gabrielle, a jednocześnie sposobem na życie i zarobek jest fotografia. Gdy pewnego dnia, po wernisażu swoich zdjęć,  świętuje z przyjaciółmi w jednym z klubów, staje się świadkiem morderstwa. I to morderstwa tak dziwnego i przerażającego, że nikt nie chce jej w to uwierzyć. 

Właśnie wtedy w jej życiu pojawia się podający się za policjanta Lucan Thorne. Gabrielle od razu "czuje miętę" do tego przystojnego bruneta o szarych, zimnych oczach. Jednak kiedy dowiaduje się kim on naprawdę jest, ucieka z krzykiem. Okazuje się bowiem, że Lucan to wampir wojownik, legendarny założyciel Zakonu - organizacji, która tropi i eliminuje Szkarłatnych. A Szkarłatni są wampirami, którzy poddali się nałogowi krwi i bez skrupułów zabijają ludzi, narażając Rasę na ujawnienie. Spotkanie Gabrielle całkowicie burzy ułożone życie Lucana. Ten wyniosły, opanowany do granic możliwości wojownik nie potrafi przestać o niej myśleć. 

Gdy okazuje się, że Gabrielle jest Dawczynią Życia, czyli kobietą, która może urodzić dziecko wampira, sprawy jeszcze bardziej się komplikują. Jakby tego było mało, Zakon odkrywa, że Szkarłatni mają przywódcę i wybucha wampirza wojna, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Koniec końców mamy happy end - Gabrielle i Lucan zawierają święty związek krwi.

Na pierwszy rzut oka "Pocałunek o północy" niczym nie różni się od innych "wampirzych" romansów. Ale godne uwagi jest pochodzenie wampirów, przedstawione w tej serii. Pierwotne, prastare wampiry to ośmiu Obcych, którzy rozbili się na Ziemi ponad tysiąc lat temu. Byli tak nienasyceni i brutalni, że dali początek nowej rasie. W książce oczywiście znajduje się sporo erotycznych scen, niestety opisanych dość wulgarnymi słowami. Nie widziałam oryginału, więc nie wiem, czy był to zamysł samej autorki, czy efekt polskiego tłumaczenia. 

W całej historii zabrakło mi ciepła i czułości pomiędzy głównymi bohaterami. Momentami miałam wrażenie, że ich relacja opiera się tylko i wyłącznie na niepohamowanej żądzy i nie ma w tym żadnego głębszego uczucia. W dalszych częściach serii Lucan potrafi pokazać łagodniejszą stronę swojej natury, ale z pewnością korzystniejsze byłoby ujawnienie tego w pierwszym tomie. Akcja, poza głównym wątkiem, toczy się w miarę wartko, nawet momentami zaskakuje. Książkę czyta się bardzo szybko i dla chwili relaksu jest jak najbardziej ok.


Informacje o książce dostępne na stronie wydawnictwa Amber: "Pocałunek o północy"


Rasa Środka Nocy na Po prostu książki:
1. "Pocałunek o północy"

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W 1999 roku UNESCO ustanowiło Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, przypadający na 21 lutego. Miało to na celu upamiętnienie wydarzeń, które rozegrały się w 1952 roku w Bangladeszu. Wtedy właśnie zginęło pięciu studentów, biorących udział w demonstracji, w której domagano się uznania języka bengalskiego językiem urzędowym. W związku z dzisiejszym świętem ruszyła nowa kampania "Język polski jest Ą-Ę" , której celem jest podkreślenie konieczności stosowania polskich znaków. Na stronie kampanii widnieje wielki baner:   "67% Polaków nie używa znaków diakrytycznych przy pisaniu SMS-ów"  I tu muszę przyznać, że zaliczam się do tych 67%. A właściwie zaliczałam się do niedawna. Powód? Mój telefon nie posiadał polskich znaków. Od kiedy używam Galaxy Note II, piszę odręcznie rysikiem i problem zniknął. Ale jest jeszcze jeden argument, przemawiający za niestosowaniem znaków diakrytycznych w sms-ach: wiele telefonów wciąż z jednego smsa z polskimi znakami robi

"Magia wody" Lilith Dorsey - recenzja

Woda. Życiodajny płyn, dzięki któremu istniejemy. Dziś chcę Wam przybliżyć ten fascynujący żywioł dzięki  "Magii wody" Lilith Dorsey, którą otrzymałam z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl . W pierwszej części książki poznajemy znaczenie wody w wymiarze religijnym, zarówno dla rdzennych mieszkańców Ameryk czy Afryki, jak i dla chrześcijan czy Żydów. Wierzenia dotyczące stworzenia świata nieodłącznie związane są z żywiołem wody. W dalszych rozdziałach prym wiedzie folklor, mityczne stwory i święte miejsca. Autorka przeprowadza nas przez ludowe wierzenia ze wszystkich części świata. Mówi Wam coś Nessie? Okazuje się, że takich stworzeń jest więcej. Dużo więcej. Poznajemy również wodnych bogów i boginie oraz miejsca uznawane za święte. Muszę przyznać, że ze względu na moje zainteresowania, właśnie ta część książki podobała mi się najbardziej. Druga część "Magii wody" skupia się na pracy z żywiołem wody. Lilith Dorsey przybliża rodzaje wody, rośliny, kamienie i zwier

"Księga Azraela" Amber V. Nicole

Wrzuciłam "Księgę Azraela" na półkę w Legimi i kilka razy ją omijałam, bo nie chciałam zaczynać roku od książki mającej niemal 750 stron. Ale gdy pewnego dnia zaczęłam jej słuchać, nie mogłam się oderwać. Przełączałam się z audiobooka na ebook, nie mogąc się doczekać CO BĘDZIE DALEJ? A działo się, oj działo... Tysiąc lat temu Dianna, tuląc w ramionach umierającą siostrę, błagała o jej ocalenie każdego, kto chciał wysłuchać. Nie spodziewała się jednak, że odda swoje życie prawdziwemu potworowi. Od wieków wykonuje rozkazy Kadena, by jej siostra mogła wieść w miarę spokojne i szczęśliwe życie. Aż pewnego dnia pojawia się on, król bogów, od wieków uważany jedynie za legendę. Samkiel, który obecnie przyjął imię Liam, nie spocznie, póki nie pokona swych wrogów. A tak się składa, że Dianna jest jednym z nich. Jednak niespodziewane wydarzenie sprawia, że ta dwójka musi zacząć razem pracować, aby ocalić świat i wszystkie wymiary. Najwięksi wrogowie, nienawidzący się z całego serca. Có