"Służąca przewodnicząca" #1 Hiro Fujiwara - zwariowana historia z nutką romantyzmu prosto z Japonii

Seika do niedawna była męskim liceum. Teraz jest szkołą koedukacyjną, ale i tak 80% uczniów stanowią chłopcy. Jednak ich szkolne życie wcale nie jest usłane różami, odkąd przewodniczącą samorządu szkolnego została Misaki Ayuzawa. Bardzo pracowita i zdolna dziewczyna postanowiła zmienić oblicze Seiki i konsekwentnie wprowadza zmiany, dbając jednocześnie o porządek. Jednak Misaki skrywa pewien sekret...

Bardzo trudna sytuacja rodzinna zmusiła dziewczynę do podjęcia pracy. Natłok obowiązków i konieczność posiadania czasu na naukę znacznie ograniczyły jej wybór. Misaki została więc kelnerką w kawiarni Maid Latte, gdzie przebiera się za... służącą. I wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że pewnego dnia jej sekret odkrywa bardzo popularny uczeń Seiki, Usui. Przewodnicząca szykuje się na wyśmiewanie w szkole, aż ze zdumieniem odkrywa, że Usui nie puścił pary z ust. Dlaczego? Chłopak jest bardzo tajemniczy i bez wątpienia ma swój cel w ukrywaniu przed innymi miejsca pracy Misaki. A dziewczyna bardzo chciałaby go rozgryźć...

"Służąca przewodnicząca" to bardzo popularna seria, na podstawie której powstało również anime. Historia jest bardzo lekka i zabawna, co sprawia że niezwykle przyjemnie się ją czyta. Kreska jest miła dla oka, a momentami po prostu piękna, co widać na zdjęciu. Minusem jest zbytnie nagromadzenie tekstu w niektórych miejscach - pisany drobnym druczkiem sprawia, że ciężko się rozczytać. 

Pierwszy tom zawiera cztery rodziały i dodatkowe opowiadanie "Przezroczysty świat". Niezwiązane z fabułą "Służącej..." jest wzruszającą opowieścią o miłości i o tym, że czasami nie warto czekać, bo okazuje się, że na pewne rzeczy jest za późno.

Utrzymana w konwencji komedii romantycznej, nieco zwariowana "Służąca przewodnicząca" z pewnością przypadnie do gustu przedstawicielkom płci pięknej :) Warto po nią sięgnąć dla kilku chwil relaksu i dobrej zabawy. 


Informacje o mandze:
Autor: Hiro Fujiwara
Tytuł: "Służąca przewodnicząca"
Tytuł oryginału: "Kaichō wa Maid-sama!"
Tom: 1
Wydawnictwo: J.P.Fantastica
Data wydania: listopad 2013
Liczba stron: 192

Komentarze

  1. Lepiej mi się ogląda anime niż czyta mangę, ale kto wie? Może się zmierzę :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz