"Multirzeczywistość" David Louis Edelman

Długo musieliśmy czekać na kontynuację "Infoszoku" Davida Louisa Edelmana, ale w końcu jest. Po przedstawieniu burzliwej i błyskotliwej kariery Natcha w pierwszej części trylogii Skok 225 zostaliśmy zostawieni z wieloma otwartymi kwestiami. 


Co dalej z Natchem, który został zatruty czarnym kodem? Co dalej z przełomową Multirzeczywistością? Kto powoduje infoszoki i czym one są?

Te zagadnienia rozwijane są właśnie drugiej części trylogii pt. "Multirzeczywistość". Książka nie jest już tak zaskakująca jak pierwsza część. Bohater nie jest już tak błyskotliwy i przebojowy, co prawdopodobnie jest spowodowane obecnością wyniszczającego czarnego kodu w organizmie. A może jeszcze czegoś innego oprócz czarnego kodu, bo Natch z przyjaciółmi (których z każdą stroną ma coraz mniej) odkrywa w sobie coś dziwnego, coś co ma związek z Multirzeczywistością. Niestety osoby, które mogłyby wyjaśnić tą sytuację, stają się dla Natcha "nieosiągalne".

Na uwagę zasługuje rozbudowa wątków związanych z bohaterami drugoplanowymi i ewolucja ich charakterów. Szczególnie analityczka Jara przechodzi bardzo głęboką przemianę w osobę decyzyjną, pewną siebie i potrafiącą pociągnąć za sobą zespół.

"Multirzeczywistość" czytało się dosyć przyjemnie, choć brakowało mi zwrotów akcji do jakich autor przyzwyczaił nas w "Infoszoku". Wizja przyszłości i "technologii jutra" przedstawiona przez Edelmana jest dla mnie bardzo realistyczna i prawdopodobna. Ciekawe tylko ile czasu będziemy musieli czekać na polskie wydanie ostatniej części trylogii. Mam nadzieję, że Fabryka nie będzie zbyt mocno testować cierpliwości swoich czytelników.

Ja bardzo bym chciał już dowiedzieć się jak cała historia się zakończy, a jakoś nie mam ochoty czytać po angielsku :P


Informacje o książce:
Autor: David Louis Edelman
Tytuł: "Multirzeczywistość"
Tytuł oryginału: "MultiReal"
Cykl: Trylogia Skoku 225
Tom: 2
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: marzec 2014
Liczba stron: 608


Komentarze