Przejdź do głównej zawartości

Recenzja: "Baśnie o aniołach" Marcin PrzewoźniakAutor: Marcin Przewoźniak
Tytuł: "Baśnie o aniołach"
Seria: Książki Szczęśliwego Dzieciństwa
Wydawnictwo: Publicat, Papilon
Data wydania: marzec 2008
Liczba stron: 128

Jako szczęśliwa mama dwóch dziewczynek czytam też książki dla dzieci. "Baśnie o aniołach" są zaliczane do Książek Szczęśliwego Dzieciństwa, które "rozwijają wyobraźnię i wrażliwość, wspomagają rozwój emocjonalny".

W środku znajdziemy dwanaście opowieści o aniołach. Trzeba dodać, że bardzo różnorodnych. Poczynając od tych  znanych z biblijnych opowieści, poprzez wyjaśnienie, z jakiego powodu anioły latają boso, aż do współczesnych historii o tym, dlaczego anioł musiał zrobić prawo jazdy. Są to piękne baśnie, pisane prostym, przystępnym dla dzieci językiem. Książka przybliża dzieciom postacie aniołów, sprawia, że nabierają one bardziej ludzkiego wymiaru, choć jednocześnie pozostają magiczne. Najbardziej urzekła mnie opowieść o wigilijnym aniele, który potrafi przekuć ludzki chłód i złe zamiary w ciepło i serdeczność. "Baśnie o aniołach" pozwalają dzieciom uwierzyć, że ci boscy posłańcy rzeczywiście są wśród nas i często pomagają, choć ich nie widać.

Na plus można zaliczyć również urocze ilustracje i dużą czcionkę, dzięki której starsze dzieci poradzą sobie z samodzielnym czytaniem. To jedna z najbardziej sympatycznych i wartościowych książek dla dzieci, dlatego warto ją kupić i czytać swoim małym pociechom. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Magia wody" Lilith Dorsey - recenzja

Woda. Życiodajny płyn, dzięki któremu istniejemy. Dziś chcę Wam przybliżyć ten fascynujący żywioł dzięki  "Magii wody" Lilith Dorsey, którą otrzymałam z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl . W pierwszej części książki poznajemy znaczenie wody w wymiarze religijnym, zarówno dla rdzennych mieszkańców Ameryk czy Afryki, jak i dla chrześcijan czy Żydów. Wierzenia dotyczące stworzenia świata nieodłącznie związane są z żywiołem wody. W dalszych rozdziałach prym wiedzie folklor, mityczne stwory i święte miejsca. Autorka przeprowadza nas przez ludowe wierzenia ze wszystkich części świata. Mówi Wam coś Nessie? Okazuje się, że takich stworzeń jest więcej. Dużo więcej. Poznajemy również wodnych bogów i boginie oraz miejsca uznawane za święte. Muszę przyznać, że ze względu na moje zainteresowania, właśnie ta część książki podobała mi się najbardziej. Druga część "Magii wody" skupia się na pracy z żywiołem wody. Lilith Dorsey przybliża rodzaje wody, rośliny, kamienie i zwier

Miłość w Wiedźminie

„Pochyliła się nad nim, dotknęła go, poczuł na twarzy muśnięcie jej włosów pachnących bzem i agrestem i wiedział nagle, że nigdy nie zapomni tego zapachu, tego miękkiego dotyku, wiedział, że nigdy już nie będzie mógł ich porównać z innym zapachem i innym dotykiem.

Ile się zarabia na recenzjach książek?

Zastanawiałeś się kiedyś ile zarabiasz recenzując książki na swoim blogu? Czy wiesz ile warty jest Twój czas? Nie?  To sprawdźmy.